Co rodiče mohou očekávat od SPOLKU a v čem bude SPOLEK rodičům prospěšný

Rodiče, kteří se scházeli od  června 2017, řešili, jak se rozumně dostat k informacím, které je zajímaly. Témat bylo hodně. Po nějaké době se nakonec shodli na tom, že bude dobrou volbou založit Spolek.

Tento Spolek bude tedy uskupením, které bude zastupovat zejména rodiče a jejich děti. Pro koho nebo s kým? Pro místní úřad, pro školu, zastupitelstvo.

Hlavním cílem je pomoct našim dětem, rodičům a škole, aby se ze školy, která je v centu naší obce, skutečně stalo to, po čem toužíme snad všichni a na co chceme být hrdi. To znamená: přátelská, úspěšná a respektovaná škola, kam se všichni rádi chodíme.

Proto se chceme soustředit:

  • Zohlednění zájmu rodičů a dětí ve vzdělávání
  • Rádi přispějeme k tomu, aby škola lépe komunikovala a propagovala lépe své úspěchy a byla pro své okolí důvěryhodným partnerem.  
  • Rádi budeme mluvit za naše rodiče a jejich děti. V případě problémů pak se školou tak, aby se našlo rozumné řešení.
  • Rádi budeme tím, kdo vás rodiče bude zastupovat, když bude možné. Sebereme podněty a zajistíme komunikaci za rodiče.
  • Zároveň bude z naší strany zajištěna komunikace všem členům. Zajistíme to, že co se domluvíme jménem spolku bylo odesláno všem členům.
  • Pokusíme se se také škole pomoci tak, aby bylo velmi jednoduché a příjemné se dostat k jakýmkoliv informacím, které jsou pro nás vnější důležité.
  • Rádi budeme pomáhat s programem školy, s kalendářem událostí, jejich propagaci a rádi pak podpoříme každou dobrou věc či akci tak, aby se začalo naplňovat to, že škola může být středobodem našeho Újezda.
  • Víme, že učitelé jsou také lidé, kteří se snaží pracovat dle svých možností a komunikovat s Vámi rodiči. Toto se samozřejmě nedá nahradit Spolkem. Ale bavit se o škole jako o instituci, o tom, co škola dělá pro Újezd resp. co my můžeme udělat pro školu, to je náš cíl.
  • V případě, že to bude možné, můžeme pomoci škole příspěvkem na aktivity dětí, vybavení, školní akce, sport apod. Zatím to v našich současných možnostech není, ale věříme, že jednou se to může změnit.

Každý můžeme škole něco nabídnout a pomoct. Je jen na nás, v čem a jak moc chceme.

Pokud se na to cítíte, máte chuť, kontaktujte nás. Děláme to pro naše potomky. A měli byste být u toho!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *